M8N, M9N, M10 GPS shares the same dimension.
About The Author
pixhawk
Other Posts by This Author
XBP9X Radio Status LEDs
pixhawkJuly 11, 20250 Comments
Status LEDs The radios have 6 status LEDs, there blue, two orange and one green. The meaning of…
XBP9X Radio Specification
pixhawkJuly 11, 20250 Comments
XBP9X Radio Power
Supply voltage 5V DC from USB or 6-position JST-GH (100mW) 7~35V DC form 4-position JST-GH (500mW or 1000mW)…
XBP9X Radio Point-to-Multipoint Setup with XBee Radio
XBP9X Radio Pinout
XBP9X Radio Download
XCTUDigi XBee SX 900 RF Module4MBXBee-Radio-Case.stp
XBP9X Radio Antenna
Related Posts
M8N/M9N/M10 GPS Standard M10/M9N/M8N GPS Pinout
Stanard (JST GHR1.25mm 10pin cable):This JST GH 10Pin connector can be use d on Pixhawk Series 10pin鈥淕PS Module…